רכיבה
טיפולית

מטרתה העיקרית של הרכיבה הטיפולית היא לסייע לרוכב להתמודד עם בעיות תפקודיות שונות המפריעות לו בחיי היומיום.

הניסיון שלנו לימד אותנו שהרכיבה הטיפולית יעילה במיוחד בהתמודדות עם לקויות במספר תחומים עיקריים:

01

התחום הרגשי

מכיל בתוכו בעיות הנובעות מסיבות רגשיות, לדוגמה בעיות של ביטחון עצמי, בעיות קשב וריכוז, נטייה להתפרצויות וסף תסכול נמוך, דימוי עצמי נמוך, בעיות חברתיות וכדומה.

02

התחום הנפשי

התחום הנפשי – הפרעות נפשיות זמניות או כרוניות כדוגמת: OCD, פוסט טראומה (PTSD), בוחן מציאות לקוי וכד'.

03

התחום הפיזי

הפרעות נוירולוגיות ו/או גופניות כמו אוטיזם, שיתוק מוחין (cp), טונוס שרירים לקוי, נכויות שונות, חוסר איזון בגוף, בעיות מולדות במבנה הגוף ועוד.

באמצעות הרכיבה הטיפולית וליווי מקצועי מותאם אישית, נוכל לסייע לכל אחד/ת להתמודד עם הבעיות שמפריעות לו/ה ולשפר את איכות החיים.

האמצעי הטיפולי המרכזי שלנו
הוא הסוס. למה דווקא סוסים?

הסוסים ניחנים ביכולתם להתאים עצמם אל הרוכב במצבים שונים ורגישים. במהלך הרכיבה נוצר חיבור ייחודי בין הרוכב לסוס ויחד הם הופכים לצוות מנצח בעל יכולות הולכות וגדלות בהשגת המטרות הטיפוליות שהוגדרו.

כבר בעלייה הראשונה על הסוס, הרוכב נאלץ לשחרר את עצמו ממגננות היומיום, להניח בצד את החסמים ולהתחיל לפעול מהאני הפנימי שלו - מצב המאפשר התחלה מיידית של התהליך הטיפולי.

מפגשי הרכיבה הטיפולית שלנו מתקיימים פעם בשבוע בקביעות.

כל הטיפולים מתחילים בפגישות של אחד על אחד, ובהתאם להתקדמות ניתן לעבור למפגשי רכיבה בזוגות או בקבוצות קטנות. הניסיון שלנו לימד אותנו שהטיפול הקבוצתי מעניק נופך מעצים נוסף למשתתפים, משפר את היכולות העצמאיות שלהם ויכול לסייע גם ביצירת וחיזוק קשרים חברתיים.